nabídka

Novinky v Landie Říčany

VOLNÁ MÍSTA PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Zatím stále ještě evidujeme pár volných míst v našich dětských skupinách pro děti od 1 roku do 5 let a též v Mateřské škole (zapsané v rejstříku škol) pro předškolní děti. Neváhejte se zápisem, kapacita je omezená. V případě zájmu volejte na tel 603510030, případně můžete využít emailový kontakt landie@landie.cz. Přihlášku k docházce můžete stáhnout a vyplnit zde.

Letní příměstské tábory 2020

I pro letošní letní prázdniny jsme pro děti připravili tradiční příměstské tábory v Říčanech. Týdny i dny se dají libovolně kombinovat v průběhu celých prázdnin. Režim je upraven pro děti ve věku od 2 do 8 let. Rodič či pověřená osoba každé ráno (mezi 07:00 – 09:00) přivede účastníka tábora a v podvečer (mezi 16:00 – 17:30) vždy odvádí domu. V průběhu dne je pro děti zajištěna strava formou dopolední svačiny, oběda, odpolední svačiny a celodenní pitný režim. Děti se mohou těšit na pestrý program po tématických týdnech. Děti jsou rozdělené do věkově bližších skupin a program se přizpůsobuje aktuálním možnostem dětí. Podrobnosti k táborům naleznete níže. Termíny tématických týdnů se mohou změnit v závislosti na změně termínu výletů, připadajících na aktuální tématický týden.


Prázdninové tématické týdny naleznete zde.

Přihlášku můžete vyplnit zde a odeslat na email landie@landie.cz

Zahradní posezení u ohýnků s dětmi a rodiči

Úterý 16. června 2020  od 16 hodin na zahradě školky pro děti ze třídy Berušky a Včelky - rozloučení s našimi předškoláky

Středa 17. června 2020 od 16 hodin na zahradě školky pro děti ze třídy Motýlci a Broučci

Všechny rodiče srdečně zveme na červnové – Posezení u ohýnků.

           Společně se rozloučíme s našimi budoucími školáky ze třídy Včelek a zároveň přivítáme nové předškoláky. Malé školáky pasujeme do jejich další životní etapy, kterou je Základní škola.

           Děti si pro své rodiče připravily drobná představení, která se nám podařilo během krátké doby secvičit. Abychom umocnili slavnostní ukončení oficiálního školního roku, připravili jsme si pro vás překvapení, určitě se máte všichni na co těšit. Součástí odpoledne bude i pohoštění, na kterém se maminky mohou také podílet. My zajistíme buřtíky včetně pečiva, zeleniny a nebude chybět ovoce.

           Srdečně zveme rodiče všech dětí. Vzhledem k situaci pochopíme, pokud se nebudete chtít této „hromadné“ akce zúčastnit. Účast je dobrovolná a rádi vás všechny uvidíme. Jen prosíme o zodpovědné chování z cílem zachování bezpečnosti nás všech.

Přejeme si, aby nám vyšlo počasí, a my jsme mohli společně strávit příjemné odpoledne.


Pondělí 8. června 2020 - Keramika hrou

I v měsíci červnu si naše skvělá keramička, paní Prchalová, připravila pro děti keramické tvoření. Děti ze třídy Motýlků, Berušek a Včelek vymodelují strom a sami si jej vyzdobí v barvách, které měly děti možnost sledovat během probouzejícího jara, zelené lístky, bílé květy a možná si některé děti vyzdobí strom i červenými plody. Všechno podle vlastní fantazie a kreativity.

Pátek 5., 12., 19., 26. června 2020 - Tanečky

Pro přihlášené holčičky opět pokračuje oblíbený taneční kroužek s lektorkou Veronikou Klimentovou. Začátek hodiny ve 14:15hod.


Středa 3., 10., 17., 24. června 2020 - Všeobecná sportovní příprava

Pro přihlášené děti opět pokračuje oblíbený kroužek Všeobecná sportovní příprava s Klárkou. Začátek hodiny v tradičním čase 15 hodin.

Středa 3. června 2020 Divadlo ve školce – Divadélko ROMANETO – Vodnická pohádka

Cestovně pružinové DIVADÉLKO ROMANETO hraje autorské hudební pohádkové příběhy pro děti od tří do deseti let v tradičním pojetí a laskavým humorem. Je v nich snoubena činohra s loutkami a maňásky, zpěv a k tomu všemu živý hudební doprovod s přímým a aktivním kontaktem dětského diváka.

Vodnická pohádka – pohádkový příběh Vodníka Hromajzlíka a Vodnice Bublinky u rybníčku Kalužníčku. Za pomoci svých přátel pana Čápa Klapyklapa, Kapra Petra a Ropuchy Chachachy přelstí zlou a panovačnou Žábu Ježižábu a mohou mít konečně pravou vodnickou svatbu.


Středa 3., 10., 17., 24. června 2020 - Angličtina s Wattsenglish

Pro přihlášené děti, opět zahajujeme výuku anglického jazyka s lektorkou Dagmar Chýlovou. Děti budou pokračovat podle výukových materiálů Wattsenglish se Stevem a Strakou Maggie.


Úterý 2., 9., 16., 23., 30. června 2020 - Jóga pro děti

Berušky a Motýlci v 10:15hod, Včelky v 10:50hod

I v měsíci červnu si děti připomenou po dvou měsících neplánovaných prázdnin, jednoduché jógové pozice, které jste si možná s dětmi cvičili i během nuceného pobytu společně doma.


Den dětí 1. června 2020

Den dětí - plný her a soutěží, který si děti užijí venku na zahradě, při nepřízni počasí ve školce.Den dětí - plný her a soutěží, který si děti užijí venku na zahradě, při nepřízni počasí ve školce.


Otevíráme 4.5.2020

V pondělí 4.5.2020 se těšíme na viděnou ve školce. Otevírací doba je dočasně omezena od pondělí na 8:00 – 15:00 hodin. Otevírací dobu prodloužíme neprodleně, jak se nám vrátí kolegyně, které pečují doma o své školáky.


S ohledem na metodický pokyn MŠMT, děti a pedagogičtí pracovníci mateřské školy roušky v prostorách školky nosit nemusí.


Dospělí s výjimkou personálu nebudou vstupovat do budovy MŠ. Děti budeme přijímat u vstupních dveří a též předávat (případně na zahradě). U vstupních dveří bude k dispozici dezinfekce na omytí rukou a při každém příchodu bude nutné, aby si dítě omylo ručičky.


Prosíme též o maximálně zodpovědný přístup. V případě jakýchkoliv příznaků nemoci či nachlazení, nebude dítě přijato do školky. Respektujte prosím pokyny děvčat na třídách. Děkujeme!

Sledujte skupinu na FACEBOOKU

Přidejte se k nám na facebooku - https://www.facebook.com/groups/791139837677609/

Provoz MŠ Landie ve dnech 16.3. 2020 - ??

Aktuální informace k situaci. V současné době je Landie uzavřena, nicméně si uvědomujeme, že máme ve školce též rodiče, kteří pracují ve zdravotnictví, u policie a dalších složek integrovaného záchranného systému, či je pro některé z Vás nemožné zajistit péči o své dítě vlastními silami. Proto jsme připraveni ze dne na den otevřít, neváhejte nás prosím kontaktovat. V každém případě pokud budete mít zájem o umístění dítěte, žádáme vás o maximální dodržování bezpečnostních opatření a nařízení vlády ČR s ohledem na ochranu dětí a našeho personálu. Situaci stále sledujeme a v případě jakýchkoliv změn Vás budeme informovat. Děkujeme!

Pondělí 23. března 2020 - Vítání jara

Jak se rozloučit se zimou a jak přivolat jaro? My ve školce Landie máme recept jak na to. Po svém jsme se inspirovali starým pohanským zvykem. Děti si vyrobí – „Moranu“ a odnesou si jí k Říčanskému potůčku, kde ji hodí do vody. Tímto pohanským zvykem se společně rozloučíme se zimou a jaro ve své plné síle bude moci začít. Děti budou venku pozorovat, jak se příroda probouzí ze svého zimního spánku. Naučí se jarní básničky a říkanky.


Čtvrtek 26. března 2020 - Přespání ve školce – „Noc s Andersenem“

„Všechny děti potřebují pohádky. Pohádky jsou vláhou pro dětskou duši“(Zdeněk Svěrák). Také v tomto roce se děti z MŠ Landie připojí k celorepublikovému projektu


27. března 2020 - „NOC S ANDERSENEM“


Letošní jubilejní 20. ročník je věnovaný pohádkám Boženy Němcové (200 let od narození) a kouzelným příběhům Harryho Pottera od J. K. Rowlingové. Děti si užijí zábavné odpoledne a večer plný pohádek, her a soutěží. Při večerní procházce kolem mateřské školky, budou plnit zajímavé úkoly a možná najdou pohádkový poklad. Po večeři si užijí večerní čtení známých a v dnešní době i méně známých pohádek od Boženy Němcové (Čert a Káča, O hloupém Honzovi, Pohádka o Palečkovi aj.)a také pohádkovou noc ve školce s kamarády, která bude pro některé z dětí první nocí strávenou bez rodičů.


Středa 25. března 2020 - Keramika – Tvoření z hlíny

Každý měsíc paní Prchalová společně s dětmi ze třídy Berušek a Včelek a v tomto měsíci i s dětmi ze třídy Motýlků vytvoří z hlíny drobné výrobky, které si děti po vypálení v keramické peci přinesou domů a potěší Vás svojí fantazií a kreativitou.


Tento měsíc se můžete těšit na výrobky s tématikou VELIKONOCE

.

Čtvrtek 19. března 2020 - Divadlo ve školce – „Princezna na hrášku“

Dramatizace pohádky H. CH. Andersena, výprava a režie Jan Hrubec. Známá pohádka o zkoušce, zda je princezna pravá či falešná, je rozšířena o rodinné téma: Maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivést si ze světa tu „pravou – opravdovou princeznu“. Problém nastává, když jednoho deštivého večera zabouchá na hradní bránu „pravá princezna“.

Pátek 6. března 2020 - PLAVECKÝ KURZ – zahájení plavecké výuky

Též v letošním roce se uskuteční PLAVECKÝ KURZ v bazénu v Jesenici. První lekce plavání začíná v pátek 6. března 2020 a na poslední lekci výuky plavání pojedeme v pátek 29. května 2020. Dětem sebou sbalte: plavky, koupací čepici a ručník (hřeben a sáček na mokré plavky), ideálně do batůžku. Odjezd od školky v 9,30 hodin. Děti ráno přiveďte do školky, zde začneme běžným ranním programem a po svačince pojedeme autobusem do bazénu v Jesenici. Plavecký výcvik začíná v 10,15 hodin první skupina a v 10,45 hodin druhá skupina. Návrat do školky na oběd v 11, 45 hodin.


Pondělí 2., 9., 16., 23., 30. a středy 4., 11., 18., 25. března 2020 - hrátky s angličtinou

Dopolední výuka Anglického jazyka s lektorkou paní Dagmar Chýlovou probíhá v programu Wattsenglish. Od konce listopadu děti pracují s pracovními listy, které jste zakoupili. Děti mají na lekci svůj vlastní pracovní sešit, ze kterého paní lektorky každou hodinu připraví výukový list. Následně s ním pod vedením lektorky pracují a postupně se seznamují s angličtinou. Doma určitě využijte možnosti pracovat s dětmi, za použití přiloženého kódu na Vašem počítači. Dále si můžete s dětmi pustit audiovizuální DVD a vnořit se do barevného světa angličtiny se Stevem a jeho kamarádkou strakou Maggie.


Úterý 3., 10., 17., 24., 31. března 2020 - Jóga pro děti - Berušky a Včelky

S lektorkou jógy Lucií Pastrňákovou, pokračujeme i ve 2. pololetí v pravidelném cvičení jógy. Děti poznají jiný typ cvičení, klidnější, pomalejší, při kterém si protáhnou a zpevní tělo. Postupně se zde učí jednoduché jógové pozice, které můžete s dětmi pravidelně cvičit doma.


Čtvrtek 20. února 2020 - Masopust ve školce

Co je Masopust, jaké tradice jsou s tímto svátkem spojené?


V minulosti se jednalo o období od Tří králů až do Popeleční středy, před začátkem postní doby. Období, kdy se lidé radují, veselí se, pořádají zábavy a maškarní průvody. V průběhu týdne od 17. února – 21. února se děti dozví něco z historie Masopustu. Seznámí se s nejdůležitějšími tradicemi tohoto období, ale hlavně si užijí masopustní veselí, masky, karneval a i koblihy budou!!!


Středa 19. února 2020 - Keramika - tvoříme z hlíny

Každý měsíc paní Prchalová společně s dětmi ze třídy Berušek a Včelek vytvoří z hlíny drobné výrobky, které si po vypálení v keramické peci děti přinesou domů a potěší Vás svojí fantazií a kreativitou. Tento měsíc se můžete těšit na praktický výrobek, který může být ozdobou Vaší domácnosti – miska na ovoce.


Čtvrtek 13. února 2020 - Návštěva ZŠ U Lesa Říčany

Naši malí předškoláci navštíví dopoledne základní školu U Lesa a prohlédnou si „velkou školu“ ještě před školním zápisem. Seznámí se s prostředím školy, zjistí kde je jídelna, šatny i tělocvična. Také navštíví malé školáky v 1. třídě a možná si i vyzkouší, jaké je to sedět ve školní lavici a být školákem.


Středa 12. února 2020 - Berušky se baví bruslením

Pod vedením profesionálních lektorů bruslení a krasobruslení si děti vyzkouší první krůčky na bruslích a možná v sobě objeví chuť pravidelně chodit bruslit s Vámi, nebo pod vedením hokejového či krasobruslařského trenéra. S sebou sportovní zimní oblečení (termo prádlo, zateplené kalhoty, zimní bundu, čepici a rukavice). Dále je vhodné mít sebou kolenní chrániče a helmu. Pro většinu dětí to bude první bruslení, tak ať jim ty první zážitky neznepříjemní naražené koleno nebo boule na hlavě.


Pátek 7. února 2020 - Tanečky 2. pololetí

Zahajujeme další pololetí odpoledního kroužku pro malé tanečnice. V tomto pololetí lektorka Veronika Klimentová pokračuje s holčičkami v základech tance. Vhodné pro děti od 4 let. Od 14:15 – 15:00hodin v tělocvičně školky.


Středa 5. února 2020 - Včelky se baví bruslením

Pod vedením profesionálních lektorů bruslení a krasobruslení si děti vyzkouší první krůčky na bruslích a možná v sobě objeví chuť pravidelně chodit bruslit s Vámi, nebo pod vedením hokejového či krasobruslařského trenéra. S sebou sportovní zimní oblečení (termo prádlo, zateplené kalhoty, zimní bundu, čepici a rukavice). Dále je vhodné mít sebou kolenní chrániče a helmu. Pro většinu dětí to bude první bruslení, tak ať jim ty první zážitky neznepříjemní naražené koleno nebo boule na hlavě.


Středa 5. února 2020 - Sportovní průprava

Hravou formou se lektorka Klára věnuje s dětmi komplexní sportovní průpravě. Děti mají možnost získat všeobecné sportovní návyky a dovednosti, celkovou obratnost a schopnost koordinace a hlavně radost z pohybu. Vhodné pro děti od 4 let. Od 15:00 – 15:45 hodin v tělocvičně školky.


Pondělí 3., 10., 17. a středy 5., 12., 19. února 2020 - hrátky s angličtinou

Dopolední výuka Anglického jazyka s lektorkou paní Dagmar Chýlovou probíhá v programu Wattsenglish. Od konce listopadu děti začaly pracovat s pracovními listy, které jste zakoupili. Děti mají na lekci svůj vlastní pracovní sešit, ze kterého paní lektorky každou hodinu připraví výukový list, ve kterém budou děti pod vedením lektorky pracovat a postupně se seznamovat s angličtinou. Doma určitě využijte možnosti pracovat s dětmi, za použití přiloženého kódu na Vašem počítači. Dále si můžete s dětmi pustit audiovizuální DVD a vnořit se do barevného světa angličtiny se Stevem a jeho kamarádkou strakou Maggie.


Úterý 28. ledna 2020 - Návštěva domova důchodců

Děti ze třídy Včelek si i v novém roce připravily společně s Katkou, Luckou a Klárou program složený s básniček, písniček a tvoření pro babičky a dědečky žijící v Domově s pečovatelskou službou v Říčanech. Po podzimní návštěvě, kdy jsme poprvé navštívili domov důchodců, se na děti již všichni v domově těší.


Čtvrtek 23. ledna 2020 - Divadlo ve školce – „Zimní radovánky“

Divadlo Maringotka s představením Zimní radovánky nám přiveze do školky sníh, led a možná i nějaké rampouchy. Těšíme se, že si zahrajeme na Mrazíky.


Pondělí 13. ledna 2020 - Cirkus Eduardo – Eduard Janeček

Po loňském úspěšném představení cirkusu Eduardo, k nám opět zavítá klaun, kouzelník a hudebník pan Janeček i v tomto roce. Těšíme se na skvělé vystoupení.


Čtvrtek 9. ledna 2020 - Vyšetření zraku

Vidí Vaše dítě opravdu dobře? Moderní a účinnou metodou prevence je screening očních vad dětí již v předškolním věku. Nestátní zdravotnické zařízení Prima Vizus, pomocí odborného zdravotnického pracovníka, provede v naší mateřské škole vyšetření zraku dětí speciální diagnostickou videokamerou v rámci projektu „Koukají správně?“ Vyšetření je rychlé, spolehlivé a bezbolestné. Po absolvování vyšetření budou výsledky do 14 dnů zaslány k nám do mateřské školy, kde Vám je pečovatelky ve třídách předají.


Čtvrtek 9. ledna 2020 - Tříkrálové koledování

Před Vánocemi jsme si ve školce povídali vánoční příběh o narození Ježíška ve městě Betlémě a o pastýřích, kteří se přišli Ježíškovi poklonit a přinesli dary. I po Vánocích v novém roce si připomeneme tento kouzelný vánoční příběh a dozvíme se pokračování. Pověst o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi. Připomeneme si a zazpíváme písničku o Třech králích. Rozkrojíme si tříkrálovou bábovku, ve které je ukrytá zlatá mince. Ten, kdo ji ve svém kousku bábovky najde, bude král. Dostane na hlavu korunu, do ruky lucerničku a půjdeme koledovat… třeba do jesliček a také do kuchyně k naší paní kuchařce Katce.


Středa 8. ledna 2020 - Pečeme tříkrálovou bábovku

S dětmi si ve třídách připomenem starý francouzský zvyk a upečeme si tříkrálovou bábovku, do které schováme zlatou minci.


Pondělí a středy v lednu 2020 - hrátky s angličtinou

Dopolední výuka Anglického jazyka s lektorkou paní Dagmar Chýlovou probíhá v programu Wattsenglish. Děti mají na lekci svůj vlastní pracovní sešit, ve kterém se pod vedením lektorky seznamují s angličtinou. Doma určitě využijte možnosti pracovat s dětmi, za použití přiloženého kódu na Vašem počítači. Též můžete domu dětem pustit audiovizuální DVD a vnořit se s nimi do barevného světa angličtiny Steva a straky Maggie.


Zahájení nového roku - 6.ledna 2020

Přivítáme děti po vánočních prázdninách, popovídáme si o příjemně strávených vánočních dnech, o vánočním stromečku, dárcích, pohádkách, lyžování, sáňkování a dalších dobrodružstvích, které děti prožily během vánočních svátků s rodinou.


Středa 18. prosince 2019 - VÁNOCE V MATEŘSKÉ ŠKOLE LANDIE

Pro všechny děti z mateřské školky Landie máme přichystané vánoční překvapení. Společně se sejdeme u krásně nazdobeného stromku, zazpíváme si koledy a možná přijde i k nám Ježíšek a zacinká zvonečkem….


Pondělí 16. prosince 2019 - Vánoční setkání Berušek a Včelek Úterý 17. prosince 2019 - Vánoční setkání Motýlků

Všechny děti ze třídy BERUŠEK, Motýlků a VČELEK se již pilně připravují a chystají pro své maminky, tatínky, sourozence, ale i babičky a dědečky „překvapení“, milý vánoční program. Děti nás potěší vánočním představením, kde společně zazpívají vánoční koledy a zatancují u krásně nazdobeného vánočního stromečku. Pro všechny bude přichystána tvořivá dílna, kde si budete moci společně s dětmi vyrobit vánoční svícen z jablíček nebo pomerančů, drobné vánoční ozdoby a dekorace, které si odnesete domů, jako první malý dáreček. Pro zpříjemnění vánoční atmosféry bude pro Vás přichystán teplý ovocný punč a vánoční cukroví. Jako překvapení bude přichystané i cukroví od malých cukrářů.


Pondělí 16. prosince 2019 - „Vánoce, aneb cesta do Betléma"

Loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. Uvidíme v něm pastýře, anděla, Josefa s Marií, Krále Heroda, Tři Krále a samotného Ježíška. Adventní příběh pro všechny děti.


Čtvrtek 12. prosince 2019 - Vánoční setkání u Broučků od 16 hodin

Nejmenší děti ze třídy BROUČKŮ si se svými pečovatelkami Janou, Halinou a Katkou připravily pro své maminky, tatínka, sourozence, ale i babičky a dědečky milý vánoční program. Děti nás potěší vánočním představením, kde společně zazpívají jednoduché vánoční koledy a zatancují u krásně nazdobeného vánočního stromečku. Společně s dětmi si vyrobíte vánoční svícen z jablíček nebo pomerančů, který si odnesete domů, jako první malý dáreček. Pro zpříjemnění vánoční atmosféry bude pro Vás přichystán teplý jablečný punč a vánoční cukroví.


Čtvrtek 12. prosince 2019 - Pečení vánočního cukroví

Prosincová Keramika bude nahrazena válením, vykrajováním a zdobením voňavějšího, vánočního těsta. Děti budou vyrábět vánoční cukroví, které si upečeme v naší kuchyni a poté společně sníme na vánočních besídkách. Sami posoudíte, jací jsou děti skvělí cukráři a jak umějí využít svoji fantazii a kreativitu, při tak tradiční činnosti, jakou je pečení vánočního cukroví.


Čtvrtek 5. prosince 2019 - Příchod Mikuláše s Andělem a čertem

Pochůzka sv. Mikuláše, anděla a čerta je u nás známá a všemi dětmi očekávaná tradice. Laskavé slovo Mikuláše i hrozivý pohled čerta jistě patří dodnes k nejsilnějším dětským zážitkům. I k nám do mateřské školky Landie přijdou společně Mikuláš, Anděl a „hodný Čert“. Ve školce máme samé hodné a velmi šikovné děti, a protože se všem u nás po celý rok velmi dařilo, podarují je ze svého velkého koše „Mikulášským balíčkem“. Děti jim jako poděkování zazpívají písničky nebo řeknou básničky, právě o Mikuláši s čertem.


Pondělí 2. prosince 2019 - Pečení vánočních perníčků

Děti si za malé pomoci vykrájí z voňavého perníkového těsta různé tvary perníčků, které nám paní kuchařka Katka upeče. Krásně nazdobené je děti najdou v mikulášském balíčku a pak si na nich doma pochutnají. Mňam… Recept na perníčky: 500g – hladké celozrnné mouky, 150g – javorového sirupu, 150g – medu, 100g – másla, 3 žloutky, 1 lžíce – kakaa, 2 lžičky perníkového koření, 1 lžička skořice, 1 lžička jedlé sody, kůra z půlky bio citronu.


Úterý 3.,10. a 17. prosince 2019 - Jóga pro děti - Berušky a Včelky

S lektorkou jógy Lucií Pastrňákovou pokračujeme i v tomto roce pravidelným cvičením jógy. Děti poznávají jiný typ cvičení, klidnější, pomalejší, při kterém si protáhují a zpevňují tělo. Postupně se učí jednoduché jógové pozice, které můžete s dětmi doma pravidelně cvičit.


Úterý 26. listopadu 2019 - Návštěva domova důchodců v Říčanech

Náhradní termín návštěvy Domova důchodců. Děti ze třídy Včelek si připravily společně s Katkou a Luckou pásmo básniček a písniček pro babičky a dědečky žijící v Domově s pečovatelskou službou v Říčanech. Děti nebudou pouze přednášet básničky a zpívat písničky, ale společně vytvoří drobné výrobky s podzimní a zimní tématikou, které budou dělat babičkám a dědečkům radost během dlouhých zimních večerů.


Čtvrtek 21. listopadu 2019 - Návštěva knihovny

Děti stráví příjemné dopoledne s knihami. Samy si budou moci prohlédnout knihy, které je budou zajímat. Seznámí se s tím, jak funguje půjčování, ale i vracení knížek na správné místo v knihovně. Věrka, Katka a Lucka jim přečtou některou z vybraných pohádek.


Středa 13. listopadu 2019 - Keramika - tvoříme z hlíny

Každý měsíc paní Prchalová společně s dětmi ze třídy Berušek a Včelek vytvoří z hlíny drobné výrobky, které si děti po vypálení v keramické peci přinesou domů a potěší Vás svoji fantazií a kreativitou. Tento měsíc se můžete těšit na výrobky s vánoční tématikou – Zvonečky se sklíčky.


Pondělí 11. listopadu 2019 - Pečeme Svatomartinské rohlíčky

Po krásném podzimu se těšíme na zimu a sníh. I v letošním roce by nám udělala radost pořádná sněhová nadílka. Legenda o bílém koni, na kterém Martin přijíždí a veze s sebou první sníh, vznikla docela prozaicky. Lidé si během let jednoduše všimli, že vždy kolem svátku svatého Martina první sníh skutečně přichází. Propojili tak jeho jméno s bílým koněm, symbolizujícím první sněhové vločky. Na oplátku za sněhové vločky potěšíme svatého Martina pečenými „podkovami-rohlíčky. Paní kuchařka nám připraví těsto a my se společně pustíme do válení a přípravy rohlíčků, na kterých si po upečení společně pochutnáme.


Pátek 8. listopadu 2019 - Fotograf ve školce

V 9:00 hodin přijede do školky fotograf pan Kosina. Fotografie budou laděny vánočně a budou připraveny v sadě, vhodné jako vánoční dárek Vašim blízkým. Prosíme, dejte dětem vhodné oblečení, ve kterém chcete, aby byly fotografované. Cena sady je 280,-Kč. Pokud nebudete mít o fotografie zájem. Prosíme, nahlaste to ve třídě. Sadu vyrobených fotografií lze po zhlédnutí bezplatně vrátit panu fotografovi.


Úterý 5. listopadu 2019 - Divadlo ve školce - „Trampoty štěňátka Gordona“

Jednoho dne si farmář Donald McDougle přinesl domů roztomilé štěně skajteriéra a dal mu jméno Gordon. Pejskové prý mají rádi, když mají ve svém jménu písmenko „r“. S kým se pak malý chlupáček seznámil, jak si na něj dovolovala třeba skotská klapouchá kočka Ema, proč se kachně Rachel ztratila vejce, co vyváděl záludný lišák Jamie, ale i mnoho dalších události ze staré ostrovní farmy vypráví veselý a poučný příběh na motivy pohádek skotského autora Donnieho S. Moraye. Loutková pohádka v podání pana Petra Peška.


Čtvrtek 31. října 2019 - HALLOWEEN – NOC VE ŠKOLCE

Děti zažijí zábavný podvečer v mateřské školce, plný zábavy, her, zpívání i tancování. Po společné večeři, bude pro děti připravena tajemná noční stezka na zahradě školky, plná světýlek a lucerniček. Odvážné děti se vydají za nočním dobrodružstvím. Vrcholem celého večera bude přespání ve školce.


Úterý 22. října 2019 - Čaj o páté pro rodiče

Děti ze třídy Včelek společně s Katkou a Luckou připraví pohoštění pro své rodiče. Můžete se těšit na něco dobrého, co děti samy přichystají, upečou v naší kuchyni a originálně naservírují pro své rodiče. Společně si užijeme pěkné odpoledne, kdy si v klidné atmosféře prohlédnete práce Vašich dětí a seznámíte se s předškolní přípravou, která probíhá pod pečlivým dohledem Lucky, Katky a Kláry. Během návštěvy ve školce, můžete společně s Vašimi dětmi vyrobit originální lucernu, kterou děti využijí při oslavě svátku Halloween 31. října.


Středa 18. října 2019 - Výlet na statek U PIPKŮ do Dýňového světa

Tento rok se opět vydáme na návštěvu statku U Pipků v Nové Vsi u Leštiny. I letos se mohou děti těšit na různé druhy dýní všech velikostí i tvarů. Potěší se s domácími zvířátky, na statku jsou nové přírůstky – telátko, prasátko, jehňátka a srpnová mini-kůzlátka. Děti se určitě vyřádí v místním „slámohradu“ a nově i mezi smrkovými kládami. Do školky si určitě přivezeme dýně, ze kterých vydlabeme krásné strašáky a užijeme si Halloween. Též se můžeme těšit na dýňovou polévku od naší skvělé paní kuchařky Katky.


Čtvrtek 10. října 2019 - Divadlo ve školce - „O líné Laduně a třech přadlenách“

Loutková pohádka v podání známé herečky Jarmily Vlčkové. Děti se mohou těšit na krásné loutky, které v rukou paní Vlčkové ožijí a sehrají nám klasickou pohádku na motivy K. J. Erbena.


Středa 25. září 2019 - Truhlář Tonda

Program z nabídky Městského muzea Říčany. Děti si budou vyprávět o tom, co se ze dřeva vyrábí. Seznámí se s opravdovými nástroji, které se při zpracování dřeva používají. Vyzkouší si řezání a broušení dřeva. Nástroje jsou sice opravdové a ostré, ale není potřeba se jich bát, děti je budou používat bezpečně a pod dohledem. Děti si s pomocí lektora „TRUHLÁŘE TONDY“ vyrobí dřevěný knoflík.


Zahajovací setkání s rodiči

Srdečně zveme všechny rodiče na zahajovací schůzku v jednotlivých třídách, kde si popovídáme o organizačních pravidlech naší mateřské školy a podrobně vás seznámíme s aktivitami, které nás čekají v tomto školním roce.

  • Úterý 17. září 2019 od 17 hod. „Setkání s rodiči Broučků a Motýlků
  • Středa 18. září 2019 od 17 hod. „Setkání s rodiči Berušek a Včeliček


Pátek 13. září 2019 - Divadlo ve školce - O neposlušných kůzlátkách

Loutková pohádka o neposlušných kůzlátkách a zlém vlkovi, která jistě pobaví malé i ty větší děti.


Úterý 10. září 2019 - Bavíme se fotbalem

Pod vedením profesionálního trenéra fotbalové školičky FK Říčany Davida Maryška, držitele trenérské licence C Fotbalové asociace, si všechny děti vyzkouší „opravdový fotbalový trénink“, cca 45 minut.


Již po třinácté začínáme školní rok!

V pondělí 2. září 2019 již po třinácté uvítáme v Landii vaše děti. Jako každým rokem i letos nás bude provázet pestrý a zajímavý program pro děti a věříme, že se mezi nás zapojíte i vy v rámci projektu rodič v akci. Přejeme si, aby děti ve školce nalezly vše, na co budou v životě rády vzpomínat. Přejeme Vám i dětem klidné vykročení do nového školního roku, plného smíchu a radosti!


Podporujeme projekt Skutečně zdravá škola

Jak to, že jídelny ve školkách a školách nevyužívají při přípravě pokrmů pro děti aktuální vědecké poznatky o výživě? Proč se raději řídí zastaralými koncepty výživových pyramid? Proč školní jídelny nenabízejí stravování pro děti s dietními potřebami, např. bezmléčná, bezlepková či bezmasá jídla? Naše koncepce je založena v souladu s konceptem projektu a proto jej rádi podpoříme. Bližší informace se dozvíte na stránkách projektu Skutečně zdravá škola.