nabídka

Novinky v Landie Říčany

Pondělí 26. října DÝŇOVÁ NOC VE ŠKOLCE - Včelky a Motýlci

Děti zažijí zábavný podvečer v mateřské školce, plný zábavy, her, zpívání i tancování. Po společné večeři, bude pro děti připravena tajemná noční stezka na zahradě školky, plná světýlek a lucerniček. Odvážné děti se vydají za nočním dobrodružstvím. Vrcholem celého večera bude přespání ve školce. 


Úterý 20. října VÝLET NA STATEK U PIPKŮ A PROHLÍDKA DÝŇOVÉHO SVĚTA - Včelky a Motýlci

Tento rok se opět vydáme na návštěvu statku U Pipků v Nové Vsi u Leštiny. I letos se mohou děti těšit na různé druhy dýní všech velikostí i tvarů. Pro vyžití je pro děti připravena zahrada s různými přírodními atrakcemi ze dřeva a slámy. Běhat mohou děti ve velkém bludišti zbudovaného ze smrkových klád. Vyřádit se mohou ve "slámobazénu" nebo na slámových balících, ze kterých se každoročně tvoří slámohrad. Dále děti uvidí na statku telátko, prasátko, ovečky, kozičky, obří králíky, slepičky a poníka Princeznu.TERMÍN VÝLETU SE MŮŽE ZMĚNIT V ZÁVISLOSTI NA POČASÍ.

Středa 14. října KERAMIKA – „MISKA S OBTISKY LISTŮ“ - Včelky a Motýlci

Každý měsíc paní Prchalová společně s dětmi ze třídy Včelek a Motýlků, vytvoří z hlíny drobné výrobky, které si děti po vypálení v keramické peci přinesou domů. 


Pondělí 5., 12.,19., 26. října JÓGA PRO DĚTI - Včelky a Motýlci

S lektorkou jógy Lucií Pastrňákovou pokračujeme i v tomto roce pravidelným cvičením jógy. Děti si každé pondělí od 10:30 protáhnou a zpevní tělo. Postupně se naučí jednoduché jógové pozice. 


Středy a Pátky v říjnu LOGOHRÁTKY S KRISTÝNOU - Včelky a Motýlci

Kristýna povede kroužek logopedie s respektem k dětem, jeho osobnosti a potřebám rodičů. U dětí, kde to bude zapotřebí, bude zapojovat též rodiče pro domácí procvičování. Výuka logopedie bude probíhat zábavnou formou, děti budou zpívat, tančit, učit se říkanky a básničky zaměřené na upevnění hlásek. Dále děti budou hrát hry, plnit úkoly a cvičení, které jim pomohou při rozvoji řeči. Výuka bude probíhat dvakrát týdně ve středu a v pátek v malých skupinkách.

Čtvrtek 8. října SFÉRICKÉ KINO – NAŠI KAMARÁDI ZVÍŘÁTKA - Berušky, Motýlci a Včelky

Vítejte na farmě dědy Franka! Děda toho o zvířatech ví hodně. Pojďte za mnou, navštívíme farmu a dozvíme se o zvířatech moc věcí. Budeme si hrát nebo hádat zvuky zvířat. Pojedeme s dědou Frankem na velké dobrodružství! Setkáme se s divokými zvířaty z džungle, ze savany, pouště, severního pólu, jižního pólu a oceánu. Dozvíme se více o ptácích, broucích, obojživelnících, býložravých a masožravých zvířatech. Budeme hledat ohrožené druhy. Skončí někdy toto dobrodružství?

Úterý 6.,13., 27. a Čtvrtek 1.,8.,15. a 22. října VÝUKA ANGLIČTINY S MORTIMER ENGLISH CLUB

Mortimer je rytíř ze středověku a parta jeho kamarádů učí anglicky tak, že imitují učení se mateřskému jazyku. Angličtina je podávána a přijímána “všemy smysly”. Je to především zábava! Výukové materiály doplňují výuku stejně, jako velké množství her, říkadel a didaktických pomůcek. Výuka bude probíhat dvakrát týdně v úterý a ve čtvrtek, od 9:30-10:15 pro Motýlky, od 10:15-11:00 pro Včelky.


Pátek 25. září 2020 Farma MAGIC HILL v Oticích

Výlet pro Motýlky a Včelky na farmu Magic Hill do Otic.

Od jara 2019 provozují v blízké obci Otice školní farmu. Na pozemku o rozloze cca 2 ha  vybudovali venkovní učebnu, záhony s plodinami, zázemí pro výuku v přírodě, příbytky pro drobná domácí zvířata, která na farmě chovají a pastviny pro ně.

Snahou majitelů farmy je obohatit vzdělávací koncept o přírodně-poznávací větev, a to s cílem probudit v dětech zájem o přírodu, přinést do školy reálnou zkušenost s tím, jak se zakládá a co obnáší péče o zahradu, jak pěstovat plodiny od semínka až po sklizeň, jaká jsou tradiční domácí zvířata, jak se o ně starat, jaká je v přírodě symbióza a v neposlední řadě vést děti i k praktickým dovednostem, které získají při údržbě zahrady, při péči o rostliny a zvířata. Jejich cílem je děti vést k úctě k přírodě a jejím produktům, ale také podporovat pracovní návyky, manuální zručnost, trpělivost a v neposlední řadě i respekt k lidské práci.

Pátek 18. září 2020 v 10,15 hodin PERNÍKOVÁ CHALOUPKA – Eva Kelemenová

Loutková pohádka, kterou znají určitě všechny děti. Kdo by se rád nepodíval na to, jak se Jeníček s Mařenkou ztratí v lese a najdou perníkovou chaloupku a v ní ježibabu. Protože jsou ale děti chytré, na zlou babu vyzrají. A i na perníčku si pochutnají.Loutková pohádka, kterou znají určitě všechny děti.


Zahajovací setkání s rodiči

Srdečně zveme všechny rodiče na zahajovací schůzku v jednotlivých třídách, kde si popovídáme o organizačních pravidlech naší mateřské školy a podrobně vás seznámíme s aktivitami, které nás čekají v tomto školním roce.

  • Středa 16. září 2020 od 17 hod. „Setkání s rodiči Včelek a Motýlků
  • Čtvrtek 17. září 2019 od 17 hod. „Setkání s rodiči Berušek a Broučků


Sledujte skupinu na FACEBOOKU

Přidejte se k nám na facebooku - https://www.facebook.com/groups/791139837677609/

Podporujeme projekt Skutečně zdravá škola

Jak to, že jídelny ve školkách a školách nevyužívají při přípravě pokrmů pro děti aktuální vědecké poznatky o výživě? Proč se raději řídí zastaralými koncepty výživových pyramid? Proč školní jídelny nenabízejí stravování pro děti s dietními potřebami, např. bezmléčná, bezlepková či bezmasá jídla? Naše koncepce je založena v souladu s konceptem projektu a proto jej rádi podpoříme. Bližší informace se dozvíte na stránkách projektu Skutečně zdravá škola.