nabídka

Novinky v Landie Říčany

Pondělí 22. března 2021 - Velikonoce ve školce

V následujících dnech se děti seznámí s velikonočními tradicemi a zvyky. Budeme malovat vajíčka a upečeme si velikonočního beránka.  

Středa 17. března 2021 - DIVADLO –„Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce“

Zima je pryč a Kašpárek a Kalupinka se pustí do příprav na velikonoční svátky. Nastává čas vítání jara. Kalupinka vygruntuje, připraví malovaná vajíčka a barevné pentličky pro koledníčky a Kašpárek plete pomlázku. Je už ale kapánek nabručený z toho dlouhého půstu. A tak Kalupinku zlobí a všelijak pošťuchuje. Na škaredou středu se ale nesmí nikdo na nikoho mračit a tak si naši hrdinové vypráví velikonoční příběhy. A na zelený čtvrtek je navštíví velikonoční zajíček s košíkem plným barevných vajíček. Písničky, koledy, pomlázky, a mazance. Cililink, můžeme začít!


Pondělí 15. března 2021 - VÍTANÍ JARA VE ŠKOLCE

Přichází jaro, příroda se začíná probouzet a my si s dětmi budeme povídat o změnách v přírodě na jaře, budeme pozorovat probouzející se přírodu, vyrobíme si Moranu, která je symbolem konce zimy a zasejeme osení.

Středa 10. března 2021 KERAMIKA – „Velikonoční zajíček“ - Včelky a Motýlci

Tento měsíc si děti ze tříd Včelek a Motýlků společně s paní Prchalovou vytvoří z hlíny velikonočního zajíčka, kterého si po vypálení v keramické peci přinesou domů.


Pondělí 1. března 2021 - Máme rádi knížky

Měsíc březen je tradičně měsícem knihy. Proto si první týden v březnu budeme s dětmi povídat o tom, jak je čtení pro nás důležité, jaké knížky děti mají nejraději. Děti si přinesou do školky svoje oblíbené knížky, z kterých si budeme předčítat.

Středy a Pátky v březnu - LOGOHRÁTKY S KRISTÝNOU - Včelky a Motýlci

Kristýna vede kroužek logopedie s respektem k dětem, jejich osobnosti a potřebám rodičů. Výuka logopedie probíhá zábavnou formou, děti zpívají, tančí, učí se říkanky a básničky zaměřené na upevnění hlásek. Dále děti hrají hry, plní úkoly a cvičení, které jim pomohou při rozvoji řeči. Výuka probíhá dvakrát týdně ve středu a v pátek v malých skupinkách.


Úterý 2., 9., 16., 23., 30. a čtvrtky 4., 11., 16. a 25. března VÝUKA ANGLIČTINY

Pokračujeme se seznamováním s angličtinou s lektorkou Petrou z Mortimer English clubu. Mortimer je rytíř ze středověku a parta jeho kamarádů učí anglicky tak, že imitují učení se mateřskému jazyku. Angličtina je podávána a přijímána “všemy smysly”. Je to především zábava! Výukové materiály doplňují výuku stejně, jako velké množství her, říkadel a didaktických pomůcek. Výuka probíhá dvakrát týdně v úterý a ve čtvrtek, od 9:30-10:15 pro Motýlky, od 10:15-11:00 pro Včelky.


Pondělí 1., 15., 22. a 29. března JÓGA PRO DĚTI - Včelky a Motýlci

S lektorkou jógy Lucií Pastrňákovou pokračujeme i v tomto roce pravidelným cvičením jógy. Děti si každé pondělí od 10:30 protáhnou a zpevní tělo. Postupně se naučí jednoduché jógové pozice. 


Středa 24. února 2021 - VYŠETŘENÍ ZRAKU

V Landii se od 8:30 uskuteční vyšetření zraku dětí pomocí speciální diagnostické videokamery Plusoptix. Prosíme rodiče, kteří mají zájem o vyšetření zraku svých dětí, aby se informovali ve svých třídách.


Pondělí 15.2. - pátek 19.2. LYŽOVÁNÍ NA ŠIBENIČNÍM VRCHU

Přihlášené děti čeká tento týden lyžařský kurz na Šibeničním vrchu. Děti přijdou do školky už v lyžařském oblečení. Každé ráno budeme odjíždět autobusem 8:15 ze školky, prosíme o dochvilnost, děkujeme. Děti si užijí každý den 2 hodiny lyžování s instruktory. Už se moc těšíme.

Pátek 12. února - Karneval ve školce

Týden Masopustního veselí završíme v pátek karnevalem ve školce. Prosíme přineste dětem karnevalové masky.


Pondělí 8. února - Masopustní veselí v Landii

Vánoce jsou už za námi a my se nacházíme v období masopustu, které začalo od Tří králů. Přemýšleli jste někdy nad slovem masopust? Jak mohlo vzniknout? Slyšíme v něm kromě “maso” také “pustit” nebo možná dokonce i “půst”, přitom je to doba, kdy si i naši předci dopřávali k jídlu hodně masa, slavili, veselili se, hodovali a loučili se přitom s masem, které při následujícím předvelikonočním půstu nebudou konzumovat. I my ve školce prožijeme tento týden atmosféru masopustu, děti se ve školce seznámí s tradicemi, uděláme si domácí masopustní koblížky, vyrobíme si masky a budeme se veselit.Středa 3. února - Loutkové divadlo - "Princezna žabka"

Do školky k nám přijede loutkové divadlo s představením Princezna žabka. Jak to bývá, Honza bude hrdinou i v tomto příběhu. Pohádka je o princezně, kterou začaruje zlý čaroděj a pokusí se jí zachránit chytrý Honza. 


Čtvrtek 21. ledna 2021 - přijede k nám cirkus Eduardo

Do školky nás po roce přijede pobavit svým vystoupením cirkus Eduardo. Děti se mohou těšit na zábavné vystoupení klauna a jeho kamarádky. 

CIRKUS – Cirkusové barvy a věci – Veselá Chaloupka

Středa 6. ledna 2021 - Tříkrálové koledování ve školce

Svátkem Tři králů vrcholí dvanáctidenní vánoční období. Tento svátek je spjat s legendou o třech mudrcích z Východu (později byli považováni za krále), kteří se ptali po nově narozeném židovském králi, jemuž chtěli vzdát hold. Ve školce si zahrajeme na tři krále, budeme koledovat a upečeme si také bábovku, v které bude schovaná mince podle tradice Tří králů.