nabídka
zpět

Novinky v Landie Říčany

Pátek 25. září 2020 Farma MAGIC HILL v Oticích 13.9.2020

Výlet pro Motýlky a Včelky na farmu Magic Hill do Otic.

Od jara 2019 provozují v blízké obci Otice školní farmu. Na pozemku o rozloze cca 2 ha  vybudovali venkovní učebnu, záhony s plodinami, zázemí pro výuku v přírodě, příbytky pro drobná domácí zvířata, která na farmě chovají a pastviny pro ně.

Snahou majitelů farmy je obohatit vzdělávací koncept o přírodně-poznávací větev, a to s cílem probudit v dětech zájem o přírodu, přinést do školy reálnou zkušenost s tím, jak se zakládá a co obnáší péče o zahradu, jak pěstovat plodiny od semínka až po sklizeň, jaká jsou tradiční domácí zvířata, jak se o ně starat, jaká je v přírodě symbióza a v neposlední řadě vést děti i k praktickým dovednostem, které získají při údržbě zahrady, při péči o rostliny a zvířata. Jejich cílem je děti vést k úctě k přírodě a jejím produktům, ale také podporovat pracovní návyky, manuální zručnost, trpělivost a v neposlední řadě i respekt k lidské práci.

Pátek 18. září 2020 v 10,15 hodin PERNÍKOVÁ CHALOUPKA – Eva Kelemenová 13.9.2020

Loutková pohádka, kterou znají určitě všechny děti. Kdo by se rád nepodíval na to, jak se Jeníček s Mařenkou ztratí v lese a najdou perníkovou chaloupku a v ní ježibabu. Protože jsou ale děti chytré, na zlou babu vyzrají. A i na perníčku si pochutnají.Loutková pohádka, kterou znají určitě všechny děti.


Pondělí 8. června 2020 - Keramika hrou 13.9.2020

I v měsíci červnu si naše skvělá keramička, paní Prchalová, připravila pro děti keramické tvoření. Děti ze třídy Motýlků, Berušek a Včelek vymodelují strom a sami si jej vyzdobí v barvách, které měly děti možnost sledovat během probouzejícího jara, zelené lístky, bílé květy a možná si některé děti vyzdobí strom i červenými plody. Všechno podle vlastní fantazie a kreativity.

Pátek 5., 12., 19., 26. června 2020 - Tanečky 13.9.2020

Pro přihlášené holčičky opět pokračuje oblíbený taneční kroužek s lektorkou Veronikou Klimentovou. Začátek hodiny ve 14:15hod.


Středa 3., 10., 17., 24. června 2020 - Všeobecná sportovní příprava 13.9.2020

Pro přihlášené děti opět pokračuje oblíbený kroužek Všeobecná sportovní příprava s Klárkou. Začátek hodiny v tradičním čase 15 hodin.

Čtvrtek 9. ledna 2020 - Tříkrálové koledování 13.9.2020

Před Vánocemi jsme si ve školce povídali vánoční příběh o narození Ježíška ve městě Betlémě a o pastýřích, kteří se přišli Ježíškovi poklonit a přinesli dary. I po Vánocích v novém roce si připomeneme tento kouzelný vánoční příběh a dozvíme se pokračování. Pověst o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi. Připomeneme si a zazpíváme písničku o Třech králích. Rozkrojíme si tříkrálovou bábovku, ve které je ukrytá zlatá mince. Ten, kdo ji ve svém kousku bábovky najde, bude král. Dostane na hlavu korunu, do ruky lucerničku a půjdeme koledovat… třeba do jesliček a také do kuchyně k naší paní kuchařce Katce.


Středa 8. ledna 2020 - Pečeme tříkrálovou bábovku 13.9.2020

S dětmi si ve třídách připomenem starý francouzský zvyk a upečeme si tříkrálovou bábovku, do které schováme zlatou minci.


Pondělí a středy v lednu 2020 - hrátky s angličtinou 13.9.2020

Dopolední výuka Anglického jazyka s lektorkou paní Dagmar Chýlovou probíhá v programu Wattsenglish. Děti mají na lekci svůj vlastní pracovní sešit, ve kterém se pod vedením lektorky seznamují s angličtinou. Doma určitě využijte možnosti pracovat s dětmi, za použití přiloženého kódu na Vašem počítači. Též můžete domu dětem pustit audiovizuální DVD a vnořit se s nimi do barevného světa angličtiny Steva a straky Maggie.


Zahájení nového roku - 6.ledna 2020 13.9.2020

Přivítáme děti po vánočních prázdninách, popovídáme si o příjemně strávených vánočních dnech, o vánočním stromečku, dárcích, pohádkách, lyžování, sáňkování a dalších dobrodružstvích, které děti prožily během vánočních svátků s rodinou.


Středa 18. prosince 2019 - VÁNOCE V MATEŘSKÉ ŠKOLE LANDIE 13.9.2020

Pro všechny děti z mateřské školky Landie máme přichystané vánoční překvapení. Společně se sejdeme u krásně nazdobeného stromku, zazpíváme si koledy a možná přijde i k nám Ježíšek a zacinká zvonečkem….


Den dětí 1. června 2020 13.9.2020

Den dětí - plný her a soutěží, který si děti užijí venku na zahradě, při nepřízni počasí ve školce.Den dětí - plný her a soutěží, který si děti užijí venku na zahradě, při nepřízni počasí ve školce.


Pondělí 16. prosince 2019 - Vánoční setkání Berušek a Včelek Úterý 17. prosince 2019 - Vánoční setkání Motýlků 13.9.2020

Všechny děti ze třídy BERUŠEK, Motýlků a VČELEK se již pilně připravují a chystají pro své maminky, tatínky, sourozence, ale i babičky a dědečky „překvapení“, milý vánoční program. Děti nás potěší vánočním představením, kde společně zazpívají vánoční koledy a zatancují u krásně nazdobeného vánočního stromečku. Pro všechny bude přichystána tvořivá dílna, kde si budete moci společně s dětmi vyrobit vánoční svícen z jablíček nebo pomerančů, drobné vánoční ozdoby a dekorace, které si odnesete domů, jako první malý dáreček. Pro zpříjemnění vánoční atmosféry bude pro Vás přichystán teplý ovocný punč a vánoční cukroví. Jako překvapení bude přichystané i cukroví od malých cukrářů.


Čtvrtek 26. března 2020 - Přespání ve školce – „Noc s Andersenem“ 13.9.2020

„Všechny děti potřebují pohádky. Pohádky jsou vláhou pro dětskou duši“(Zdeněk Svěrák). Také v tomto roce se děti z MŠ Landie připojí k celorepublikovému projektu


27. března 2020 - „NOC S ANDERSENEM“


Letošní jubilejní 20. ročník je věnovaný pohádkám Boženy Němcové (200 let od narození) a kouzelným příběhům Harryho Pottera od J. K. Rowlingové. Děti si užijí zábavné odpoledne a večer plný pohádek, her a soutěží. Při večerní procházce kolem mateřské školky, budou plnit zajímavé úkoly a možná najdou pohádkový poklad. Po večeři si užijí večerní čtení známých a v dnešní době i méně známých pohádek od Boženy Němcové (Čert a Káča, O hloupém Honzovi, Pohádka o Palečkovi aj.)a také pohádkovou noc ve školce s kamarády, která bude pro některé z dětí první nocí strávenou bez rodičů.


Čtvrtek 19. března 2020 - Divadlo ve školce – „Princezna na hrášku“ 13.9.2020

Dramatizace pohádky H. CH. Andersena, výprava a režie Jan Hrubec. Známá pohádka o zkoušce, zda je princezna pravá či falešná, je rozšířena o rodinné téma: Maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivést si ze světa tu „pravou – opravdovou princeznu“. Problém nastává, když jednoho deštivého večera zabouchá na hradní bránu „pravá princezna“.

Pondělí 16. prosince 2019 - „Vánoce, aneb cesta do Betléma" 13.9.2020

Loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. Uvidíme v něm pastýře, anděla, Josefa s Marií, Krále Heroda, Tři Krále a samotného Ježíška. Adventní příběh pro všechny děti.


Čtvrtek 12. prosince 2019 - Vánoční setkání u Broučků od 16 hodin 13.9.2020

Nejmenší děti ze třídy BROUČKŮ si se svými pečovatelkami Janou, Halinou a Katkou připravily pro své maminky, tatínka, sourozence, ale i babičky a dědečky milý vánoční program. Děti nás potěší vánočním představením, kde společně zazpívají jednoduché vánoční koledy a zatancují u krásně nazdobeného vánočního stromečku. Společně s dětmi si vyrobíte vánoční svícen z jablíček nebo pomerančů, který si odnesete domů, jako první malý dáreček. Pro zpříjemnění vánoční atmosféry bude pro Vás přichystán teplý jablečný punč a vánoční cukroví.


Čtvrtek 12. prosince 2019 - Pečení vánočního cukroví 13.9.2020

Prosincová Keramika bude nahrazena válením, vykrajováním a zdobením voňavějšího, vánočního těsta. Děti budou vyrábět vánoční cukroví, které si upečeme v naší kuchyni a poté společně sníme na vánočních besídkách. Sami posoudíte, jací jsou děti skvělí cukráři a jak umějí využít svoji fantazii a kreativitu, při tak tradiční činnosti, jakou je pečení vánočního cukroví.


Čtvrtek 5. prosince 2019 - Příchod Mikuláše s Andělem a čertem 13.9.2020

Pochůzka sv. Mikuláše, anděla a čerta je u nás známá a všemi dětmi očekávaná tradice. Laskavé slovo Mikuláše i hrozivý pohled čerta jistě patří dodnes k nejsilnějším dětským zážitkům. I k nám do mateřské školky Landie přijdou společně Mikuláš, Anděl a „hodný Čert“. Ve školce máme samé hodné a velmi šikovné děti, a protože se všem u nás po celý rok velmi dařilo, podarují je ze svého velkého koše „Mikulášským balíčkem“. Děti jim jako poděkování zazpívají písničky nebo řeknou básničky, právě o Mikuláši s čertem.


Pondělí 2. prosince 2019 - Pečení vánočních perníčků 13.9.2020

Děti si za malé pomoci vykrájí z voňavého perníkového těsta různé tvary perníčků, které nám paní kuchařka Katka upeče. Krásně nazdobené je děti najdou v mikulášském balíčku a pak si na nich doma pochutnají. Mňam… Recept na perníčky: 500g – hladké celozrnné mouky, 150g – javorového sirupu, 150g – medu, 100g – másla, 3 žloutky, 1 lžíce – kakaa, 2 lžičky perníkového koření, 1 lžička skořice, 1 lžička jedlé sody, kůra z půlky bio citronu.


Úterý 3.,10. a 17. prosince 2019 - Jóga pro děti - Berušky a Včelky 13.9.2020

S lektorkou jógy Lucií Pastrňákovou pokračujeme i v tomto roce pravidelným cvičením jógy. Děti poznávají jiný typ cvičení, klidnější, pomalejší, při kterém si protáhují a zpevňují tělo. Postupně se učí jednoduché jógové pozice, které můžete s dětmi doma pravidelně cvičit.


Úterý 26. listopadu 2019 - Návštěva domova důchodců v Říčanech 13.9.2020

Náhradní termín návštěvy Domova důchodců. Děti ze třídy Včelek si připravily společně s Katkou a Luckou pásmo básniček a písniček pro babičky a dědečky žijící v Domově s pečovatelskou službou v Říčanech. Děti nebudou pouze přednášet básničky a zpívat písničky, ale společně vytvoří drobné výrobky s podzimní a zimní tématikou, které budou dělat babičkám a dědečkům radost během dlouhých zimních večerů.


Čtvrtek 21. listopadu 2019 - Návštěva knihovny 13.9.2020

Děti stráví příjemné dopoledne s knihami. Samy si budou moci prohlédnout knihy, které je budou zajímat. Seznámí se s tím, jak funguje půjčování, ale i vracení knížek na správné místo v knihovně. Věrka, Katka a Lucka jim přečtou některou z vybraných pohádek.


Středa 13. listopadu 2019 - Keramika - tvoříme z hlíny 13.9.2020

Každý měsíc paní Prchalová společně s dětmi ze třídy Berušek a Včelek vytvoří z hlíny drobné výrobky, které si děti po vypálení v keramické peci přinesou domů a potěší Vás svoji fantazií a kreativitou. Tento měsíc se můžete těšit na výrobky s vánoční tématikou – Zvonečky se sklíčky.


Pondělí 11. listopadu 2019 - Pečeme Svatomartinské rohlíčky 13.9.2020

Po krásném podzimu se těšíme na zimu a sníh. I v letošním roce by nám udělala radost pořádná sněhová nadílka. Legenda o bílém koni, na kterém Martin přijíždí a veze s sebou první sníh, vznikla docela prozaicky. Lidé si během let jednoduše všimli, že vždy kolem svátku svatého Martina první sníh skutečně přichází. Propojili tak jeho jméno s bílým koněm, symbolizujícím první sněhové vločky. Na oplátku za sněhové vločky potěšíme svatého Martina pečenými „podkovami-rohlíčky. Paní kuchařka nám připraví těsto a my se společně pustíme do válení a přípravy rohlíčků, na kterých si po upečení společně pochutnáme.


Pátek 8. listopadu 2019 - Fotograf ve školce 13.9.2020

V 9:00 hodin přijede do školky fotograf pan Kosina. Fotografie budou laděny vánočně a budou připraveny v sadě, vhodné jako vánoční dárek Vašim blízkým. Prosíme, dejte dětem vhodné oblečení, ve kterém chcete, aby byly fotografované. Cena sady je 280,-Kč. Pokud nebudete mít o fotografie zájem. Prosíme, nahlaste to ve třídě. Sadu vyrobených fotografií lze po zhlédnutí bezplatně vrátit panu fotografovi.


Úterý 5. listopadu 2019 - Divadlo ve školce - „Trampoty štěňátka Gordona“ 13.9.2020

Jednoho dne si farmář Donald McDougle přinesl domů roztomilé štěně skajteriéra a dal mu jméno Gordon. Pejskové prý mají rádi, když mají ve svém jménu písmenko „r“. S kým se pak malý chlupáček seznámil, jak si na něj dovolovala třeba skotská klapouchá kočka Ema, proč se kachně Rachel ztratila vejce, co vyváděl záludný lišák Jamie, ale i mnoho dalších události ze staré ostrovní farmy vypráví veselý a poučný příběh na motivy pohádek skotského autora Donnieho S. Moraye. Loutková pohádka v podání pana Petra Peška.


Čtvrtek 31. října 2019 - HALLOWEEN – NOC VE ŠKOLCE 13.9.2020

Děti zažijí zábavný podvečer v mateřské školce, plný zábavy, her, zpívání i tancování. Po společné večeři, bude pro děti připravena tajemná noční stezka na zahradě školky, plná světýlek a lucerniček. Odvážné děti se vydají za nočním dobrodružstvím. Vrcholem celého večera bude přespání ve školce.


Úterý 22. října 2019 - Čaj o páté pro rodiče 13.9.2020

Děti ze třídy Včelek společně s Katkou a Luckou připraví pohoštění pro své rodiče. Můžete se těšit na něco dobrého, co děti samy přichystají, upečou v naší kuchyni a originálně naservírují pro své rodiče. Společně si užijeme pěkné odpoledne, kdy si v klidné atmosféře prohlédnete práce Vašich dětí a seznámíte se s předškolní přípravou, která probíhá pod pečlivým dohledem Lucky, Katky a Kláry. Během návštěvy ve školce, můžete společně s Vašimi dětmi vyrobit originální lucernu, kterou děti využijí při oslavě svátku Halloween 31. října.


Středa 18. října 2019 - Výlet na statek U PIPKŮ do Dýňového světa 13.9.2020

Tento rok se opět vydáme na návštěvu statku U Pipků v Nové Vsi u Leštiny. I letos se mohou děti těšit na různé druhy dýní všech velikostí i tvarů. Potěší se s domácími zvířátky, na statku jsou nové přírůstky – telátko, prasátko, jehňátka a srpnová mini-kůzlátka. Děti se určitě vyřádí v místním „slámohradu“ a nově i mezi smrkovými kládami. Do školky si určitě přivezeme dýně, ze kterých vydlabeme krásné strašáky a užijeme si Halloween. Též se můžeme těšit na dýňovou polévku od naší skvělé paní kuchařky Katky.


Čtvrtek 10. října 2019 - Divadlo ve školce - „O líné Laduně a třech přadlenách“ 13.9.2020

Loutková pohádka v podání známé herečky Jarmily Vlčkové. Děti se mohou těšit na krásné loutky, které v rukou paní Vlčkové ožijí a sehrají nám klasickou pohádku na motivy K. J. Erbena.


1 2