nabídka

Stravování

Jako soukromé zařízení zdravého životního stylu klademe důraz na zajištění pestré a vyvážené stravy. Pravidelná každodenní strava se skládá z dopolední svačiny, oběda a odpolední svačiny. Při přípravě stravy dodržujeme veškeré zásady zdravé výživy, používáme v maximální možné míře BIO potraviny a bereme ohledy na individuální potřeby dětí a případná omezení (např. z důvodu potravinových alergií) jednotlivých dětí. Našimi dodavateli surovin jsou společnosti Country Life a PROBIO. Mezi další dodavatele patří společnosti SonnentorBioparkNatural JihlavaEkofarma Deblín a další. Jsme zařazeni do projektu BIO do škol. Strava je připravována ve vlastní kuchyni. Kuchyň je v budově mateřské školky a je vybavena dle dnešních standardů a pravidelně dozorována Krajskou hygienickou stanicí Středočeského kraje.

Dbáme na dodržování pravidelného pitného režimu. Dětem je v průběhu celého dne k dispozici přírodní pramenitá voda pokojové teploty.

Odhlášení stravy je možno provést nejpozději v den absence do 8:00 hodin na telefonním čísle +420 603 272 066 nebo e-mailem na adresu jidelna@landie.cz.

Jídelníčky pro naši školku sestavila Miroslava Šandlová, DiS.

Milí rodiče, jsem absolventkou Vyšší odborné školy zdravotnické v Praze v oboru Diplomovaný nutriční terapeut a zaměřuji se převážně na výživu dětí v předškolním věku. V současné době dálkově studuji Učitelství pro MŠ na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, to proto, abych získala pohled do dětského světa i z druhé stránky a mohla aktivně sbírat poznatky o zvyklostech předškolních dětí, o úrovni stravování v českých mateřských školkách, a zvýšila tím svou možnost se aktivně podílet na změně stravování dětí směrem co nejzdravějším, nejlépe k BIO potravinám. Při své původní profesi zdravotní sestry jsem se mohla na vlastní oči často přesvědčit, jak náročná může být léčba mnoha chorob a že by bývalo stačilo včas změnit své stravovací zvyklosti zdravější cestou - a dotyčný člověk by byl ušetřen mnoha trápení, bolestí, starostí a doživotních následků své nedbalé životosprávy.Nikdy není pozdě na změnu k lepšímu, ale mnohem jednodušší je naučit se správně stravovat a pohybovat již odmalička, a celý svůj život prožívat mnohem radostněji. Milí rodiče, za sebe (jakožto autorkou jídelních lístků) i za celý kolektiv MŠ Landie mohu konstatovat, že dětem předkládáme velice pestrou a hodnotnou stravu. Věřím, že i díky Vašemu zájmu o správný jídelní lístek doma i ve školce, si děti oblíbí také v některých případech dosud neznámé potraviny a budeme všichni moci společně sledovat, jak zdravě Vaše děti prospívají a rostou.

Jídelníčky kontroloval a schválil RNDr. Petr Fořt, CSc.